Trwa ładowanie...

Dotknij Teatru

Spektakle teatralne, wystawy, akcje plenerowe, warsztaty, koncerty i projekcje filmowe z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Dotknij Teatru
d49msng
d49msng

"Dotknij Teatru" to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku odbywa się w dniach 27 marca - 6 kwietnia z 45 polskich miastach - m.in. w Warszawie.

Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr „od kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.

W warszawskiej edycji festiwalu bierze udział kilkanaście stołecznych placówek: Teatr BAJ, Teatr Powszechny, Teatr Współczesny, Teatr Soho, TR Warszawa, Teatr Dramatyczny, Teatr Collegium Nobilium, Teatr HOTELOKO, Teatr WARSawy , Nowy Teatr, Komuna//Warszawa, Teatr Polonia, Teatr Rampa, Och-Teatr, Teatr Druga Strefa , Teatr Lalka PKiN, Siedziba Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, Teatr Syrena, Centrum Promocji Kultury Praga Południe oraz Dom Kultury Stokłosy.

d49msng

W ramach Dotknij Teatru 2014 odbędzie się m.in. wiele bezpłatnych wydarzeń - szczegółowy program znajdziecie na stronie www.dotknij-teatru.pl/wydarzenia/warszawa

Bezpłatnie będzie można uczestniczyć m.in. w zwiedzaniu Teatru Współczesnego, w warsztatach teatralnych w TR Warszawa, albo obejrzeć spektakl "69: Poszukuję mężczyzny do zjedzenia". Z kolei Komuna//Warszawa zaprasza w ramach wydarzenia na Międzynarodowy Dzień Przyjemności.

Międzynarodowy Dzień Teatru został ustanowiony w 1961r. dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w [Paryżu](https://turystyka.wp.pl/paryz-6047560301957761c), które [miało](https://turystyka.wp.pl/male-6050031134733441c) miejsce 27 marca 1957r. Dzień obchodów wyznaczono na 27 marca.

d49msng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49msng
Więcej tematów