Trwa ładowanie...

BUW na ciepło

Studenci chcą mieć w bibliotece uniwersyteckiej miejsce, w którym podgrzeją przyniesiony z domu obiad

BUW na ciepło
d33o362
d33o362

Jak piszą na Fanpage'u studenci, ta inicjatywa ma na celu stworzenie w BUWie przyjaznej przestrzeni, w której studenci mogliby odgrzać przynoszone z domu obiady. Faktycznie, w budynku i jego okolicach obiad można kupić raczej nie w studenckiej cenie.

Często układ zajęć bądź chęć spędzenia dnia w Bibliotece uniemożliwia spożycie ciepłego posiłku w domu, a z powodów finansowych nie wszyscy użytkownicy biblioteki mogą sobie pozwolić na korzystanie z oferty lokali gastronomicznych w BUW ie. Z oferty tej nie mogą też korzystać ludzie na dietach zdrowotnych, np. bezglutenowej, oraz przestrzegający żywieniowych wytycznych religijnych. Powszechną więc wśród studentek i studentów praktyką jest gotowanie sobie obiadów a następnie przynoszenie ich w pudełkach, aby w ciągu dnia zjeść coś pożywnego. Niestety w Bibliotece nie ma możliwości spożycia takiego posiłku na ciepło.

d33o362

Apelujemy ostworzenie ogólnodostępnej, przestrzeni, w której studentki i studenci mogliby podgrzać i zjeść przyniesione ze sobą posiłki.Jedna lub dwie kuchenki mikrofalowe i kilka stolików powinno całkowicie wystarczyć. Chętnie pomożemy w organizacji takiej przestrzeni, zarówno na etapie jej planowania jak i wyposażania. Mamy nadzieję, że ta petycja będzie początkiem dialogu i wspólnej pracy, dzięki której BUW będzie bardziej przyjazny dla swoich użytkowników i użytkowniczek.
* *

I my przychylamy się do prośby studentów. Każdy, kto popiera ten pomysł, może podpisać peytycję dostępną TUTAJ .

d33o362
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33o362
Więcej tematów