Trwa ładowanie...

4 nowe miejsca do graffiti!

Świetny, gwiazdkowy prezent ZDM-u!

4 nowe miejsca do graffiti!
d1al7c7
d1al7c7

Aż 4 nowe miejsca do swobodnego uprawiania graffiti wyznaczył Zarząd Dróg Miejskich. Nowe miejsca zostały już oznaczone specjalną tabliczką niebieskiej puszki spraju (prezentujemy ją na zdjęciu poniżej) i są to ściany murów oporowych Trasy Łazienkowskiej: węzeł Ostrobramska - Kinowa, przy Czerniakowskiej na wysokości Torwaru oraz ściana pod Trasą Łazienkowską na wysokości Zamku Ujazdowskiego. Kolejne miejsce wyznaczone pod graffiti to mur oporowy biegnący wzdłuż zjazdu pod wiadukt na Traktorzystów - od Lidla do schodów na wiadukt.

Aby nie było wątpliwości, która to ściana ZDM przygotował specjalną wersję podstrony internetowej, gdzie na mapie Warszawy oznaczone są wszystkie miejsca "3graffiti" (czyli przeznaczone specjalnie dla grafficiarzy). Oznaczenia są interaktywne - kliknięcie powoduje wyświetlenia zdjęcia z właściwą ścianą.

Idea "3graffiti" zrodziła się w 2009 roku wraz z Festiwalem Graffiti "Street Art Doping" przeznaczonego pod "wielkie" graffiti. Grafficiarze wyrazili pogląd, że oprócz wielkich nazwisk street artu, w Warszawie są też domorośli grafficiarze, uprawiający tę formę sztuki ulicznej na co dzień, a nie od festiwalu do festiwalu. ZDM zdecydował wówczas, że przeznaczy im specjalne miejsca. Każde z tych miejsc oznaczone jest dedykowaną tabliczką, która była odpowiedzią na apel zarówno grafficiarzy, jak i policjantów, aby żadna ze stron nie miała wątpliwości.

Nim pójdziemy w miasto z puszką farby, warto wejść na tę STRONĘ.

d1al7c7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1al7c7
Więcej tematów