Trwa ładowanie...
dwzwqnd

Warsaw Summer Jazz Days

Living Colour i Wayne Shorter Quartet to tylko niektóre gwiazdy rozpoczynających się w piątek w Warszawie Warsaw Summer Jazz Days. Festiwalowe koncerty w Sali Kongresowej, na placu Zamkowym i w klubie Dramatyczny Jazzgot - będą trwały do niedzieli.

Share
dwzwqnd

Pierwszego dnia festiwalu, w Sali Kongresowej wystąpi grupa Charged - z basistą Billem Laswellem lub Jahem Wobblem, gitarzystą Eraldo Bernocchim, trębaczem Toshinori Kondo i perkusistą Hamidem Drakem. Zagra także trio: Ronald Shannon Jackson - perkusja, Melvin Gibbs - bas i Vernon Reid - gitara. Przed koncertem głównym wystąpi wrocławska grupa Robotobibok.

Sobota upłynie pod znakiem grupy Living Colour, która zagra na placu Zamkowym, oraz saksofonisty Charlesa Gayle'a, który wystąpi z programem solowym w klubie Dramatyczny Jazzgot. Przed Living Colour na placu Zamkowym zaprezentuje się polska formacja Virtual J@zz Reality, w składzie: Piotr Iwicki, Mariusz Fazi Mielczarek, Mamadu Diouf i Janusz Yanina Iwański.

W Dramatycznym Jazzgocie zagra natomiast Charles Gayle - saksofonista, który w latach 90. włączył do swoich występów grę na fortepianie i klarnecie, a na przełomie tysiącleci - elementy sztuki performance.

W niedzielę, w trzecim dniu festiwalu, w Sali Kongresowej zagra Wayne Shorter Quartet. Wraz z liderem, wybitnym trębaczem, wystąpią: słynny basista John Patitucci, pianista Danilo Perez i perkusista Brian Blade. Muzycy ci wzięli udział m.in. w nagraniu najnowszej płyty Shortera - "Footprints Live!".

dwzwqnd

Przed kwartetem będzie można posłuchać projektu Steps Ahead Acoustic. Zagrają: wibrafonista Mike Mainieri, saksofonista Bob Berg, pianista Dave Kikoski, basista Ed Howard i perkusista Ben Perowski.

Podobnie jak w ubiegłym roku, festiwal będzie miał swoją "dogrywkę" w środku lata. 12 lipca w Sali Kongresowej wystąpi słynny gitarzysta Joe Satriani, a 21 lipca - znany warszawskiej publiczności z występów ubiegłorocznych - Bobby McFerrin. (mag)

dwzwqnd

Podziel się opinią

Share
dwzwqnd
dwzwqnd
Więcej tematów