Trwa ładowanie...
d187xcv
d187xcv

W Totalizatorze nadal G-TECH

Minister skarbu Aldona Kamela-Sowińska zaakceptowała we wtorek wybór operatora sieci on-line Totalizatora Sportowego; został nim G-TECH.
Share
d187xcv

Nowa umowa będzie dla TS korzystniejsza o 32 mln zł od poprzednio wynegocjowanej. Wartość poprzedniej umowy nie została podana, ale media szacowały ją na około 100 mln dolarów - powiedziała minister skarbu.

Obecna umowa między obiema spółkami to zmodyfikowane porozumienie, które wynegocjowano pod koniec lutego 2001 r. i którego nie zatwierdziła w marcu minister skarbu z powodu formalnych uchybień.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w nowej umowie obniżono prowizję, którą Totalizator będzie płacił operatorowi systemu loteryjnego on-line, a także zwiększono opust prowizyjny (z 0,5% do 0,8%) na okres przejściowy, do czasu uruchomienia nowego systemu.

Nową umowę na obsługę systemu informatycznego on-line Totalizator zawarł z G-TECH na kolejne dziesięć lat. Totalizator rozpisał konkurs na nowego dostawcę systemu on-line, ponieważ dotychczasowa umowa z G-TECH wygasa z końcem października 2001 r.

G-TECH ma zastąpić obecny system loteryjny nowym, o korzystniejszych parametrach technicznych.(jd)

d187xcv

Podziel się opinią

Share
d187xcv
d187xcv
Więcej tematów