Trwa ładowanie...
d9b5yc6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Tatrach zginął turysta

W Tatrach z Małego Koziego Wierchu do żlebu Honoratki spadł turysta. Zginął na miejscu - poinformował dyżurny ratownik TOPR Andrzej Mikler. Ratownicy na pokładzie śmigłowca przetransportowali ciało turysty do Zakopanego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Tatrach zginął turysta
(PAP, Fot: Grzegorz Momot)
d9b5yc6

Turysta najprawdopodobniej poślizgnął się na oblodzonym szlaku. Żleb Honoratka, gdzie doszło do tragicznego wypadku, dawniej był nazywany Żydowskim Żlebem. Znajduje się pomiędzy Zawratem a Małym Kozim Wierchem. Odchodzi od Zmarzłej Przełączki Wyżnej w kierunku Hali Gąsienicowej.

Szlak przebiegający przez Mały Kozi Wierch nazywany jest Orlą Percią i uważany za najbardziej niebezpieczny i najtrudniejszy w polskich Tatrach. Biegnie od Przełęczy Zawrat przez granie, przełęcze i szczyty w kierunku Wołoszyna. Na części szlaku znajdują się ułatwienia w postaci łańcuchów i drabinek. W historii taternictwa na tym szlaku zginęło już ponad stu turystów. Niechlubny był 2012 r., kiedy na Orlej Perci życie straciło pięć osób.

Choć w Tatrach panuje słoneczna, zachęcająca do wędrówek pogoda, w wyższych partiach gór panują zimowe warunki turystyczne. Miejscami występują oblodzenia. Wejście w taki teren bez odpowiedniego sprzętu, takiego jak np. raki i czekan, grozi śmiertelnym niebezpieczeństwem.

d9b5yc6

Podziel się opinią

Share

d9b5yc6

d9b5yc6
Więcej tematów