Trwa ładowanie...

W Polsce powstaną trzy nowe miasta

Łagów, Radoszyce i Wiślica to trzy miejscowości, które od początku nowego roku otrzymają prawa miejskie. Jedno z nich będzie jednocześnie najmniejszym miastem w całym kraju.

W Polsce powstaną trzy nowe miastaŹródło: Wikimedia Commons, fot: Jakub Hałun
d41v2i9
d41v2i9

– To będziemy mieli burmistrza – ucieszyła się pani z Urzędu Gminy w Łagowie, która odebrała telefon od dziennikarza "Wyborczej". Przyszły burmistrz miejscowości przebywa na urlopie. Podobnie jest w przypadku włodarza Wiślicy Stanisława Krzaka - która od 1 stycznia 2018 r. zostanie najmniejszy miastem w Polsce.

Zobacz, co można kupić na poczcie. Partyjna księgarnia?

– Rozpoczynamy przygotowania, żeby to się odbyło uroczyście - mówi Krzak, który już odbierał gratulacje z tej okazji. – Staraliśmy się o prawa miejskie ze względów historycznych, żeby przypomnieć o dawnej świetności - dodaje w rozmowie z gazetą.

Wiślica będzie trudnym konkurentem

– Kolejna nasza inicjatywa, która się udała. Radoszyce na to zasłużyły – mówi wójt miejscowości Michał Pękala.

W województwie świętokrzyskim od nowego roku będzie 36 miast. W Radoszycach obecnie mieszka 3258 mieszkańców, w Łagowie - 1573. Wiślicę zamieszkuje jedynie 508 osób.

To oznacza, że może utrzymać status najmniejszego polskiego miasta jeszcze przez długi czas. Wiślica zdeklasuje Wyśmierzyce, w których jest ponad 900 mieszkańców.

Źródło: kielce.wyborcza.pl

d41v2i9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41v2i9
Więcej tematów