Trwa ładowanie...
dcfq49c

Video z bin Ladenem: premiera opóźniona

Opublikowanie taśm video, które według informacji władz amerykańskich stanowią dowód udziału Osamy bin Ladena w zamachach z 11 września, opóźnia się. Przyczyną tego jest zła jakość zarówno dźwięku, jak obrazu na taśmie - powiedziała rzeczniczka Pentagonu Victoria Clarke.

Share
dcfq49c

Dodała, że bardzo istotne jest to, by tłumaczenie było wierne, tymczasem bin Laden mówi chwilami zupełnie niezrozumiale. Victoria Clarke nie podała kiedy film zostanie przekazany mediom.

Rzecznik prezydenta Ari Fleischer poinformował, że władze zatrudniły niezależnego tłumacza z języka arabskiego, który sprawdza przekład słowo po słowie.

Według wcześniejszych informacji urzędników i polityków, którzy film widzieli, bin Laden wyraża zadowolenie ze skutków zamachów 11 września. Z jego wypowiedzi wynika, że przerosły one oczekiwania organizatorów, którzy nie liczyli, że dojdzie do zawalenia obu wieżowców.

Kaseta video została znaleziona po zdobyciu Dżalalabadu w Afganistanie, w domu, w którym wcześniej przebywali członkowie al-Qaedy, organizacji która zamachy zorganizowała i przeprowadziła. (aka)

dcfq49c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcfq49c
Więcej tematów