Trwa ładowanie...
d403kfv

UW: nowela o PIT do TK

Unia Wolności zwróciła się do Rzecznika Praw Obywatelskich, aby ten wystąpił do Trybunału
Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie zgodności z konstytucją ustawy zmieniającej ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych - poinformował we wtorek szef UW Władysław Frasyniuk.

Share
d403kfv

W opinii polityków tej partii nowelizacja ustawy o podatku dochodowym świadczy o nierównym traktowaniu obywateli przez ustawodawcę.

Zgodnie z projektem nowej ustawy osoby, które będą grać na giełdzie nie będą musiały odprowadzać podatku od swoich zysków. Natomiast drobni ciułacze, którzy swoje oszczędności zainwestują w fundusze powiernicze, będą musieli część swoich pieniędzy przekazać do urzędów skarbowych.

Podobnie jest z funduszami emerytalnymi. Osoby indywidualnie oszczędzające na emeryturę w trzecim filarze będą musiały swoje oszczędności opodatkować. Wolne od podatku zostaną natomiast emerytalne programy pracownicze.

Frasyniuk podkreślił, że niezgodne z konstytucją jest też zbyt krótkie vacatio legis dla przepisu o wprowadzeniu podatku od odsetek z lokat bankowych. Ustawa zacznie obowiązywać z chwilą jej opublikowania w Dzienniku Ustaw, a - zdaniem Frasyniuka - okres od uchwalenia do wejścia w życie ustawy powinien wynosić co najmniej miesiąc. (mk)

d403kfv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d403kfv
d403kfv
Więcej tematów