Trwa ładowanie...
dqc1st4

Utracone dane można odzyskać

(inf. własna)

Share
dqc1st4

Dane komputerowe można odzyskać nawet jeżeli nośnik, na którym były zapisane uległ zniszczeniu w pożarze lub powodzi - powiedział Marcin Musil, dyrektor zarządzający MBM Komputer. Dodał, że nie jest to drogi proces.

Zdaniem Musila świadomość Polaków na temat odzyskania utraconych danych (ang. data recover) jest bardzo niska. _ Na rynku działa już kilka firm, które oferują taką usługę, jednak naszym największym konkurentem są sprytni studenci_ - mówił dyrektor. Zaznaczył, że skuteczność takich specjalistów szacowana jest na około 30%, podczas gdy specjaliści MBM Komputer odzyskują dane ze wszystkich nośników i systemów w 76%.

Polska firma od 1 października b.r. jest wyłącznym przedstawicielem firmy Ontrack w Polsce, światowego lidera w dziedzinie odzyskiwania utraconych danych komputerowych.

Ontrack zdecydował się na rozpoczęcie działalności w Polsce, po tym jak do innych europejskich ośrodków zgłaszali się polscy klienci z prośbą o odzyskanie danych. _ Było około 70 takich przypadków w ciągu dwóch lat_ - tłumaczył Peter Bohret, dyrektor zarządzający Ontrack.

Oprócz usług związanych z odzyskiwaniem danych MBM Komputer będzie rozprowadzała na polskim rynku programy do samodzielnego przywracania utraconych zasobów. Pierwszym będzie Easy Recovery, który pojawi się na naszym rynku w ciągu najbliższych 12 miesięcy. (reb)

Zobacz także: * Jak odzyskać dane?*

dqc1st4

Podziel się opinią

Share
dqc1st4
dqc1st4
Więcej tematów