Trwa ładowanie...
ycipk-42y0h7

USA żąda uwolnienia Grossa

Kara 15 lat więzienia dla amerykańskiego pracownika kontraktowego Alana Grossa to "niesprawiedliwość" - ocenił w sobotę rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA Tommy Vietor, domagając się jego "natychmiastowego uwolnienia".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA żąda uwolnienia Grossa
(AP, Fot: Franklin Reyes)
ycipk-42y0h7

- Dzisiejszy wyrok to kolejna niesprawiedliwość, jaka spotyka Alana Grossa. Już i tak spędził zbyt wiele dni w areszcie i nie powinien tam być ani o jeden dzień dłużej - napisano w oświadczeniu.

W imieniu Białego Domu Vietor domagał się "natychmiastowego uwolnienia pana Grossa, by mógł on powrócić do swojej (...) rodziny".

Kubański sąd uznał Alana Grossa za winnego działalności antypaństwowej i skazał go na 15 lat więzienia. Zdaniem sądu brał on udział w opłacanym przez USA "wywrotowym" programie na rzecz obalenia rewolucyjnego ustroju Kuby, m.in. rozdając komputery i telefony komórkowe.

ycipk-42y0h7

Gross został aresztowany w grudniu 2009 roku, kiedy uczestniczył we wspieranym przez Amerykańską Agencję do Spraw Rozwoju Międzynarodowego (USAID) programie budowania demokracji. Według rządu USA i rodziny skazanego, starał się on o polepszenie dostępu kubańskiej społeczności żydowskiej do internetu i powinien zostać zwolniony.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-42y0h7

ycipk-42y0h7
ycipk-42y0h7