Trwa ładowanie...
drh4nkc

USA: Napster nieczynny

Amerykańska firma internetowa Napster Inc. zamknęła na jakiś czas swoją muzyczną witrynę. Rzecznik firmy uzasadnia to problemami w przechodzeniu na system płatny.

drh4nkc
drh4nkc

Napster - popularna witryna internetowa umożliwiająca kopiowanie muzyki z Internetu - jest w trakcie przekształcania własnej strony w taki sposób, aby chroniła prawa autorskie artystów, których płyty można znaleźć pod jej adresem.

System filtracji nie działa prawidłowo i dlatego musieliśmy zamknąć witrynę - powiedział rzecznik firmy zapowiadając jednocześnie szybkie ponowne otwarcie.

6 marca br. sąd w Kalifornii zakazał Napsterowi rozpowszechniania za darmo utworów muzycznych chronionych prawami autorskimi. Ten wyrok to efekt skargi złożonej przez największe koncerny nagraniowe. Zarzucały one Napsterowi, że korzystając z jego witryny użytkownicy mają dostęp do zastrzeżonych prawami autorskimi piosenek w formie plików formatu MP3.

Ukrócenia działalności Napstera domagały się największe koncerny nagraniowe, zrzeszone w Amerykańskim Stowarzyszeniu Przemysłu Nagraniowego, ponoszące milionowe straty z powodu nieopłacanych praw autorskich. (mag)

drh4nkc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drh4nkc
Więcej tematów