Trwa ładowanie...
polska
09-07-2007 00:20

Urzędy na biało-czerwono

Posłowie PiS chcą, by urzędy państwowe
wywieszały flagi narodowe obowiązkowo przez cały rok, a nie tylko
w święta i uroczystości państwowe - informuje "Metro".

Share
Urzędy na biało-czerwonoŹródło: AFP
dxz6zrx

Zgodnie z obowiązującym prawem biało-czerwona flaga musi być wciągana na maszt w określone święta i uroczystości państwowe. Przez cały rok powiewa ona tylko na budynkach rządowych, parlamentu, siedziby prezydenta, premiera oraz samorządowych, ale w trakcie trwania sesji rady.

Część posłów PiS uznała, że obowiązek wywieszania flagi przez cały czas powinien być szerszy. I wzorem takich krajów jak Szwecja czy Stany Zjednoczone chcą, aby flagi narodowe wieszano obowiązkowo przez cały rok także przed wszystkimi instytucjami państwowymi, takimi jak urzędy wojewódzkie, miejskie, powiatowe, a nawet... skarbowe - wylicza dziennik.

Poseł Kazimierz Gołojuch z PiS, pomysłodawca zmian w przepisach, przekonuje, że wywieszona przed urzędem flaga podniesie prestiż instytucji.

dxz6zrx

Polityk o pomoc w stworzeniu nowej regulacji prawnej zaapelował do szefa MSWiA Janusza Kaczmarka. Poparcie deklarują już niektórzy posłowie LPR - czytamy w dzienniku.

Trzy lata temu podobną inicjatywę wysuwała PO. Wówczas politycy Platformy domagali się prawa do wywieszania flagi narodowej w dowolnym czasie i przez każdego Polaka. A teraz? Barwy narodowe są dla Polaków i każda inicjatywa, która umożliwia ich jeszcze szersze używanie jest dobra - mówi poseł PO z komisji administracji i spraw wewnętrznych Konstanty Miodowicz. (PAP)

dxz6zrx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxz6zrx
dxz6zrx
Więcej tematów