Trwa ładowanie...
dy66y5q
wprost
14-04-2004 18:25

UP skarży "Wprost"

Unia Pracy skierowała do Rady Etyki Mediów
zawiadomienie o "rażącym nadużyciu i manipulacji" dokonanym przez
tygodnik "Wprost" - poinformowało Biuro Krajowe UP. Unia Pracy domaga się od redakcji tygodnika przeproszenia Marka
Pola.

dy66y5q
dy66y5q

Ostatni "Wprost" na okładce umieścił zdjęcia trojga polityków: Aleksandry Jakubowskiej, Wiesława Kaczmarka i Marka Pola, z zasłoniętymi czarnym paskiem oczami, co może sugerować, że przedstawione są wizerunki przestępców. Poniżej znajdują się tytuł i podtytuł artykułu zamieszczonego w numerze: "Partia lewej kasy korumpuje demokrację" i "Uczciwy jak polityk".

"Zestawienie wizerunku Marka Pola z tytułem artykułu opisującego możliwe nadużycia popełniane w polityce jest rażącą manipulacją mającą wyrobić u odbiorcy przekonanie o powiązaniu tejże osoby z treścią artykułu, pomimo że sam artykuł nie ma żadnego związku z osobą Marka Pola" - czytamy w zawiadomieniu.

<> "Sama okładka prezentowana na licznych wystawach sklepowych i licznych tzw. citylightach (podświetlanych reklamach umieszczanych na przystankach komunikacji miejskiej - PAP) stanowi niedopuszczalną prowokację mającą na celu podważenie wiarygodności Marka Pola jako lidera partii politycznej. Jest też pomówieniem kwalifikującym się do oskarżenia z art. 212 i 216 kodeksu karnego" - podkreślono.

Biuro Krajowe UP poinformowało, że przesłało zawiadomienie o "skrajnej nierzetelności dziennikarskiej i przekroczeniu wszelkich norm etycznych" przez "Wprost" także do Stowarzyszenia Dziennikarzy RP oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

dy66y5q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy66y5q
Więcej tematów