Trwa ładowanie...
d4b93ce
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukraińcy chcą pracować w Polsce

Padł rekord popularności Polski wśród przybyszów z Ukrainy - informuje "Rzeczpospolita". Powodem jest wojna i kryzys za Bugiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkańcy Doniecka
Mieszkańcy Doniecka (PAP/EPA, Fot: Alexander Ermochenko)
d4b93ce

Od stycznia do listopada ubiegłego roku o pracę w naszym kraju oficjalnie ubiegało się aż 359 tys. osób. To o ponad 134 tys. więcej niż w całym 2013 r.

To korzystne zjawisko, bo przyjeżdża do nas armia pracowników o niskich wymaganiach płacowych - czytamy w gazecie.

178 osób polskiego pochodzenia przyleciało dwa tygodnie temu do Polski z Donbasu. Wszyscy zostali ulokowani w dwóch ośrodkach w woj. warmińsko-mazurskim - w Rybakach i Łańsku. Wśród ewakuowanych jest 49 dzieci, w tym ośmioro w wieku przedszkolnym, 21 dzieci, które mogą pójść do podstawówki, pozostali to młodzież gimnazjalna.

d4b93ce

Osoby, które przyjechały z Donbasu, będą mogły legalnie mieszkać i pracować w Polsce, a także korzystać np. z pomocy społecznej. Ewakuowani z Ukrainy po zalegalizowaniu ich pobytu w Polsce będą mogli także swobodnie podróżować po Unii Europejskiej. Niektórzy z nich skrycie przyznawali z rozmowach z mediami, że "być może będą próbować na Zachodzie".

Powodem ewakuacji osób polskiego pochodzenia z wschodu Ukrainy jest trwający tam konflikt z prorosyjskimi separatystami.

Zobacz również wideo: Polacy z Donbasu już w kraju

d4b93ce

Podziel się opinią

Share

d4b93ce

d4b93ce
Więcej tematów