Trwa ładowanie...
d1mc9m5

Ukraina z Białorusią i Rosją?

Ukraina będzie mogła przyłączyć się do Związku Białorusi i Rosji. Parlamentarzyści Rosji, Białorusi i Ukrainy powołali w poniedziałek w Grodnie międzyparlamentarną organizację ZUBR.

d1mc9m5

Decyzja o powołaniu Związku Ukrainy, Białorusi i Rosji zapadła podczas posiedzenia kierownictwa Związku Białorusi i Rosji. Uczestniczyła w nim grupa deputowanych do ukraińskiego parlamentu. To głosy jej członków zadecydowały o powstaniu ZUBR.

Jak powiedział dziennikarzom Giennadij Sielezniow, szef rosyjskiej Dumy, celem organizacji będzie stworzenie słowiańskiego państwa. Najważniejszym, zdaniem Sielezniowa, zadaniem stojącym przed nową organizacją będzie przekonanie kierownictwa Ukrainy, by przystąpiła do wspólnego państwa. Przekonywanie ma się odbywać poprzez wzmacnianie przyjaźni i dobrosąsiedzkich kontaktów.

Spotkanie w Grodnie zapisze się złotymi zgłoskami w historii związkowego państwa - nie krył radości szef Dumy. Na trwającej w tym mieście 18. sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Związku Białorusi i Rosji ma zostać rozpatrzony projekt konstytucji przyszłego związkowego państwa. Dokument prawdopodobnie będzie poddany pod referendum w obu krajach jesienią, po wyborach prezydenckich na Białorusi.(ck)

d1mc9m5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mc9m5
Więcej tematów