Trwa ładowanie...
01-12-2014 14:53

Tyscy kibice zostaną Mikołajami

Kibice GKS Tychy już po raz drugi organizują akcję "Kibicu GKS Tychy i Ty możesz być Świętym Mikołajem" i zbierają żywność dla najbardziej potrzebujących. Zebrane dary zostaną przekazane podopiecznym tyskiego MOPS-u.

Share
Tyscy kibice zostaną MikołajamiŹródło: Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy Tyski Fan
d8bq12o

II Wielka Zbiórka Żywności organizowana jest przez Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy Tyski Fan oraz Projekt Kibice Razem GKS Tychy. W zeszłym roku akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem – budziła zainteresowanie zarówno wśród kibiców, jak i pozostałych mieszkańców Tychów. Organizatorzy mają nadzieję na powtórzenie sukcesu.

- Akcja została zainicjowana w zeszłym roku, teraz odbywa się druga edycja. Na pomysł wpadło kilku znajomych ze Stowarzyszenia Kibiców GKS Tychy Tyski Fan i zaprosili nas do współpracy. W akcję włączyli się nie tylko kibice, ale i pozostali mieszkańcy Tychów. W zeszłym roku zebraliśmy ponad 600 kg żywności oraz dużą ilość artykułów szkolnych, książek i środków czystości - mówi w rozmowie z WP.PL Marcin Ciotucha, z projektu Kibice Razem GKS Tychy. – W tym roku zbiórka trwa do 20 grudnia. Akcja odniosła duży sukces, teraz jeszcze więcej sklepów przyłączyło się do zbiórki - dodaje.

Kibice i wolontariusze zbierają przede wszystkich artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, np. wszelkiego rodzaju makarony, kasze, oleje, mąki, cukier, konserwy. Potrzebne są także środki czystości, książki, materiały szkolne.

d8bq12o

- Tak jak w ubiegłym roku, z zebranych produktów przygotowane zostaną świąteczne paczki dla podopiecznych tyskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Można przynosić więc także zabawki, gry planszowe i inne tego typu artykuły. Dostaną je ludzie, których nie stać na takie wydatki – mówi Ciotucha. – Najbliższy mecz hokejowy, podczas którego będziemy zbierać produkty, odbędzie się w niedzielę. Nasza drużyna zagra z Comarch Cracovią – dodaje.

Zbiórka będzie przeprowadzana na meczach hokejowych GKS Tychy, w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy (ul. Barona 30) oraz w specjalnie oznakowanych punktach w sklepach na terenie Tychów.

d8bq12o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8bq12o
d8bq12o
Więcej tematów