Trwa ładowanie...
d2vcg5a
Informacja prasowa

Tychy, czy warto tu zamieszkać?

Słynące z wielowiekowej tradycji browarniczej oraz przemysłu samochodowego Tychy, to miasto, które ma do zaoferowania o wiele więcej. Atrakcyjny rynek pracy, liczne tereny zielone, bogata oferta kulturalna i sportowa, a także przyjazna mieszkańcom polityka władz miasta tworzą dobry klimat do życia. Sprawdzamy, dlaczego warto tutaj zamieszkać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tychy, czy warto tu zamieszkać?
(Materiały prasowe)
d2vcg5a

Informacja prasowa Grupa Murapol

Lokalizacja

Tychy położone są w sercu Górnego Śląska, zaledwie pół godziny jazdy samochodem do Katowic. Dzięki temu, że należą do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii są bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi miastami aglomeracji, również za pomocą sieci komunikacji publicznej – autobusów, busów czy Kolei Śląskich. Przez miasto przebiegają odcinki międzynarodowej trasy europejskiej E75 z Krety do Skandynawii oraz E462 do Czech. W niedalekiej odległości biegną także autostrady A1 i A4 oraz drogi ekspresowe S1, DK1, DK44, DK86, którymi można szybko dotrzeć do różnych zakątków Polski.

d2vcg5a

Rynek pracy

Tychy mogą pochwalić się jednym z najniższych poziomów bezrobocia w całym województwie śląskim. Na koniec marca br. stopa bezrobocia w mieście wynosiła 2,2 proc., a niższa była jedynie w Katowicach oraz Bielsku-Białej. Wynika to z bardzo dobrej sytuacji gospodarczej na rynku tyskim. Swoją siedzibę mają tutaj duże przedsiębiorstwa produkcyjne z branży motoryzacyjnej na czele z fabryką Fiata, firmy produkujące żywność oraz legendarne Tyskie Browary Książęce. Wiele firm działa na terenie Tyskiej Podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której zatrudnienie znajduje ok. 11 tysięcy osób.

- Liczne i ciekawe miejsca pracy przyciągają do Tychów osoby decydujące się tu osiedlić. Z kolei dobra komunikacja z pozostałymi miastami aglomeracji w połączeniu z konkurencyjnymi cenami mieszkań sprawiają, że także osoby pracujące w Katowicach czy Gliwicach poszukują mieszkań właśnie tutaj. Oprócz tego zgłaszają się do nas klienci szukający lokali w celach inwestycyjnych, by później je wynajmować. – mówi Jolanta Bujak-Czubilińska, kierownik działu sprzedaży Grupy Murapol w Tychach.

Tereny zielone i powietrze w mieście

Niegdyś silnie zanieczyszczone przez przemysł kopalniany i hutniczy Tychy, od kilkunastu lat konsekwentnie pracują nad poprawą jakości powietrza. Dbałość o zieleń jest dla miasta priorytetem, dzięki czemu obecnie tyszanie mogą cieszyć się licznymi parkami, skwerami i obszarami leśnymi, które pod względem łącznej powierzchni, dają miastu wysokie 9. miejsce w Polsce.

d2vcg5a

- Mieszkańcy Tychów bardzo cenią sobie zielone otoczenie. Jedną z przewag naszej inwestycji Murapol Śląskie Ogrody, którą realizujemy w dzielnicy Żwaków, jest położenie tuż przy Lasach Pszczyńskich, które stwarzają dodatkowe możliwości rekreacji i odpoczynku. Istotne dla nich są również takie udogodnienia jak filtry antysmogowe czy rozwiązania smart home, które zapewniają bezpieczeństwo i oszczędności w eksploatacji mediów. – dodaje Jolanta Bujak-Czubilińska.

Rekreacja i czas wolny

Poza lasami i parkami, jednym z ulubionych miejsc wypoczynku dla mieszkańców Tychów i okolicznych miejscowości jest położone w południowej części miasta, Jezioro Paprocańskie. Oprócz typowo wodnych aktywności można skorzystać tutaj z boisk do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną czy tenisa ziemnego, które znajdują się w ośrodku wypoczynkowym tuż nad brzegiem jeziora.

Sympatycy kultury mogą sięgnąć do oferty teatrów, kin, muzeów. Do najbardziej znanych zabytków należy oczywiście Browar Książęcy wraz z zespołem pałacowo parkowym z pijalnią piwa, muszlą koncertową i parkiem, a także zespół Huty Paprockiej. W mieście odbywają się ponadto liczne cykliczne imprezy kulturalne, jak Śląska Jesień Gitarowa, Tyskie Spotkania Teatralne, Tyskie Dni Literatury czy wystawa fotografii Tychy Press Photo.

Informacja prasowa Grupa Murapol

d2vcg5a

Podziel się opinią

Share

d2vcg5a

d2vcg5a
Więcej tematów