Trwa ładowanie...
d3unsct
klan

TVP sformatuje Klan i Pitbulla


W najbliższym czasie Telewizja Polska zamierza poddać procesowi
formatowania swoje najpopularniejsze seriale. Wśród nich znajdzie
się Klan i Pitbull.

Share
d3unsct

- Odpowiadając na potrzeby rynkowe będziemy próbowali sformatować Domisie, Klan i Pitbulla - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Wierusz-Kowalski, główny specjalista ds. formatów w Dziale Rozwoju i Opracowań Kreatywnych Agencji Produkcji Telewizyjnej TVP.

Jak dowiedzieliśmy się TVP planuje sformatować również serial Ranczo oraz kilka produkcjami o charakterze poradnikowym (Między nami mamami, Pora na doktora).

- Walczymy o formaty, ponieważ format coraz wyraźniej staje się jedną z najbardziej popularnych form współpracy licencyjnej z zagranicznymi firmami. Tak więc powiększanie oferty w tym zakresie jest niezwykle istotne - dodaje Michał Wierusz-Kowalski.

Na tzw. pakiet formatowy, który przedstawia się kontrahentom, składają się m.in. materiały przeglądowe, biblia formatowa, umowy formatowe, informacja o kosztach produkcji wersji oryginalnej, opinia handlowa, badania potencjału reklamowego formatu.

d3unsct

Na potrzeby minionych właśnie kwietniowych targów MIPTV w Cannes TVP sformatowała pięć nowych tytułów: Recepty Jedynki, Kuchcikowo, Symulator Faktu, serial Glina i Plebania.

- Na podstawie tych pięciu pozycji przećwiczyliśmy pewien schemat działania i nauczyliśmy się efektywnie realizować proces formatowania. Potrafimy również celniej selekcjonować produkcję TVP pod kątem formatowania, mającą wymierny potencjał biznesowy - mówi Wierusz-Kowalski.

W archiwach TVP znajduje się wiele produkcji nadających się do sformatowania, które są atrakcyjne w międzynarodowych handlu licencjami. Najbardziej atrakcyjne gatunki to programy edukacyjne, programy popularnonaukowe, programy skierowane do grupy 55+, programy dla kobiet, programy o zdrowiu oraz programy poradnikowe.

Pierwszym sprzedanym formatem TVP był serial M jak miłość. TVP jako formaty ma jeszcze Królestwo Maciusia i Najlepszy z najlepszych.

d3unsct

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3unsct
d3unsct
Więcej tematów