Trwa ładowanie...

TVP. Awaria. Padły serwery

TVP miało awarię w piątek. Najpierw do problemów z prądem a później padły serwery emisyjne.

Share
TVP
TVPŹródło: Wikimedia Commons, fot: Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl
d1qwj46

Paraliż funkcjonowania TVP trwa od piątku. Wszystko zaczęło się od awarii u dostawcy prądu. Wieczorem, po przywróceniu zasilania, zabezpieczenia nie wytrzymały i doprowadziły do uszkodzenia serwerów emisyjnych telewizji. Nie działały główne strony internetowe telewizji polskiej oraz serwis VOD TVP. Dziś strony działają, ale do rana nie pojawiały się tam żadne nowe materiały.

"Mamy chwilowe problemy z zasilaniem wywołane działaniem firmy zewnętrznej. Przepraszamy za utrudnienia. Działamy energicznie, by je usunąć"- potwierdziło wieczorem TVP Info na swoim profilu na Facebooku.

- W jednej chwili cała sieć administracyjna siadła. Komputery nagle nam się wyłączyły - w rozmowie z Onetem potwierdziło kilku pracowników Telewizji Polskiej.

Symbol Polski niczym orzeł. Wzloty i upadki bociana białego

TVP. Skutki awarii serwerów emisyjnych

Prace nad usunięciem awarii i przywróceniem normalnej emisji w weekend cały czas trwają. W nocy udało się przywrócić zasilanie wraz z zasilaniem awaryjnym. Cały czas trwają też próby nad ponownym uruchomieniem systemów informatycznych, które mają kluczową rolę dla funkcjonowania telewizji.

d1qwj46

W TVP wszystkie programy emitowane są za pośrednictwem serwerów. Programy wgrywane są do komputerów, które dodają do nich bloki reklamowe. Bez sprawnych serwerów emisyjnych, TVP musi prowadzić ręczną emisję, która może powodować duże rozbieżności w koordynacji programów i reklam.

Obecnie emitowane są audycje na żywo oraz programy z listy rezerwowej. Władze stacji starają się, żeby wszystko było jak najbardziej zgodne z ramówką, ale nie zawsze się to jednak udaje - powiedział w rozmowie z Onet jeden z pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1qwj46

Podziel się opinią

Share
d1qwj46
d1qwj46
Więcej tematów