Trwa ładowanie...
dotmicu
dotmicu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
psl

Trzech wykluczonych z PSL

Naczelny Komitet Wykonawczy PSL podjął decyzję o wykluczeniu z partii - za złamanie statutu - eurodeputowanych: Zdzisława Podkańskiego, Zbigniewa Kuźmiuka i Janusza Wojciechowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dotmicu

Jak głosi uchwała, w związku z wykluczeniem tych polityków z PSL, wygasają wszystkie funkcje sprawowane przez nich w partii oraz udzielone pełnomocnictwa. NKW zwrócił się jednocześnie do Kuźmiuka, Podkańskiego i Wojciechowskiego o złożenie przez nich mandatów posłów do Parlamentu Europejskiego.

Wykluczenie z PSL następuje - jak stwierdza statut PSL - jeżeli członek PSL, wybrany z listy wyborczej PSL, zmieni samowolnie przynależność do klubu samorządowego lub parlamentarnego.

W połowie grudnia Podkański, Kuźmiuk i Wojciechowski wstąpili - bez zgody władz partii - do europarlamentarnej frakcji Unia na rzecz Europy Narodów, której członkiem jest PiS. PSL jako partia pozostała natomiast członkiem Europejskiej Partii Ludowej, do której należy także PO. Jak głosi uchwała, bez zgody Rady Naczelnej nie wolno im było "zmieniać samowolnie przynależności do innego klubu".

dotmicu

W uchwale podkreślono też, że w ostatnim czasie Kuźmiuk, Podkański i Wojciechowski przystąpili do budowy nowej partii w oparciu o struktury PSL. "Jest to zachowanie szczególnie niegodne członka PSL" - czytamy w uchwale.

Komentując te decyzje, Kuźmiuk powiedział, że w NKW PSL zasiadają ludzie, których eurodeputowani oskarżają o wiele rzeczy. Pewnie się nas przestraszyli, puściły im nerwy. Najłatwiejsza dla nich droga, to się nas pozbyć z PSL - ocenił. Jak dodał, obecnie w PSL "niestety" decydują osoby, które są winne upadku politycznego PSL. A ci, którzy się upominają o oczyszczenie partii, muszą z partii odejść. To smutne - zaznaczył.

Zapewnił, że razem z Wojciechowskim i Podkańskim pojawią się na sobotniej Radzie Naczelnej i będą próbowali przekonać działaczy partii do swojej wizji Stronnictwa. Jak dodał, jeśli Rada podtrzyma decyzję NKW, to oznacza, że "trzeba zakładać nową, oczyszczoną partię - nowy PSL".

Kuźmiuk poinformował też, że europosłowie prawdopodobnie złożą zawiadomienie do prokuratury w sprawie niejasności przy sprzedaży majątku Stronnictwa.

dotmicu

Podziel się opinią

Share

dotmicu

dotmicu
Więcej tematów