Trwa ładowanie...
dgjgmqv

Trudne warunki na małopolskich drogach

Padający śnieg i temperatura utrzymująca się na poziomie 0 stopni Celsjusza, powoduje trudne warunki na drogach nie tylko Krakowa, ale i całej Małopolski. W tym roku jednak zima nie zaskoczyła drogowców i jeszcze przed spodziewanymi opadami, służby przygotowały się na wzmożoną pracę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trudne warunki na małopolskich drogach
(MPO Kraków)
dgjgmqv

Do Krakowa zima zawędrowała na dobre. Według synoptyków, opady śniegu o umiarkowanej intensywności mogą utrzymywać się do wtorkowego popołudnia. Sporo więcej, bo aż 20 cm opadu śniegu przewiduje się na Podhalu.

- Temperatura będzie rosła i będzie oscylować wokół 0 stopni Celsjusza, co oznacza możliwość opadów marznącego deszczu, który jest szczególnie niebezpieczny, zwłaszcza dla kierowców - informują urzędnicy.

Dlatego od rana po ulicach miasta jeździło 147 samochodów MPO, w tym 52 solarki, czyli mniej więcej dwie trzecie sił MPO do walki z zimą.

dgjgmqv

- W zależności od panujących warunków jesteśmy przygotowani na uruchomienie wszystkich 218 samochodów, w tym 66 solarek. Główne ulice miasta już rano były posypane solą i solanką, więc padający śnieg szybko się roztapiał - wozy MPO na bieżąco zabezpieczały ulice Krakowa - słyszymy od urzędników MPO.

Ale jeśli w naszej okolicy widzimy oblodzenia i konieczność odśnieżenia, możemy wysłać zawiadomienie do dyspozytorni akcji "Zima" - e-mailowo (interwencje24h@mpo.krakow.pl) lub telefonicznie (12 646 23 61).

Tym samym straż miejska przypomina, że w przypadku nieuprzątnięcie błota, śniegu czy lodu z chodników położonych wzdłuż nieruchomości można otrzymać mandat karny w wysokości 100 zł.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

dgjgmqv

Podziel się opinią

Share
dgjgmqv
dgjgmqv
Więcej tematów