Trwa ładowanie...
d1h930n

Transakcja z animacją


Visa International wprowadza nowe, animowane logo ze specjalnym sygnałem dźwiękowym. Nowe środki audiowizualne będą towarzyszyć transakcjom dokonywanym za pośrednictwem Visa w handlu elektronicznym, handlu mobilnym i w innych, nowopowstających formach płatności - tam, gdzie nie używa się fizycznie realnej karty płatniczej.

d1h930n
d1h930n

W przypadku dokonywania płatności bez okazania fizycznej karty płatniczej, np. za pośrednictwem komputera osobistego, telefonu komórkowego czy notatnika elektronicznego, nowe, animowane logo i sygnał dźwiękowy będą informować klienta, że płatność ta odbywa się za pośrednictwem systemu Visa. Będzie to także informacja dla użytkownika, że transakcje wirtualne mają są tak samo bezpieczne jak w przypadku korzystania z karty w świecie fizycznym.

Visa przewiduje, że wszystkie dynamicznie rozwijające się formy i sposoby płatności, takie jak handel elektroniczny - e-commerce czy handel mobilny - m-commerce (możliwość realizowania transakcji handlowych przy pomocy telefonów komórkowych lub notatników elektronicznych - PDA, czy przystawki do odbiorników telewizyjnych) złączą się w jedną całość, nazwaną u-commerce czyli handel uniwersalny. Handel uniwersalny to możliwość realizowania transakcji w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem wybranego urządzenia. Pierwszą firmą internetową stosującą animacje i sygnał dźwiękowy Visa w procesie obsługi transakcji jest MedicinePlanet.

Autorem sygnału dźwiękowego jest firma Agency.com zajmująca tworzeniem systemów e-business. Przy opracowaniu animacji logo Visa, Agency.com współpracowała z firmą Animation Dynamics. (kid)

Aby obejrzeć animacji i wysłuchać sygnału dźwiękowego wprowadzanego przez Visa należy odwiedzić stronę główną pod adresem www.visa.com lub bezpośrednio podstronę www.visa.com/animation

Praktycznemu zastosowaniu animacji i sygnału dźwiękowego, można przyjrzeć się pod adresem www.medicineplanet.com, klikając myszą na pozycję Travel Kits, na umieszczone tam logo Visa.

Strona twórcy sygnału i animacji Visa: Agency.com

d1h930n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h930n
Więcej tematów