Trwa ładowanie...
d42zf3l
d42zf3l
Super Express
polityka

"To było błędem PiS"

- Uczciwym być trzeba nie dla korzyści, ale dla innych ludzi, ze względu na ich prawa oraz własną godność - mówi w rozmowie z "Super Expresem" Marek Jurek. - Tym bardziej w polityce, która w ogóle jest dla innych ludzi. Dobra polityka z założenia nie może więc być nieuczciwa, bo nie możemy oszukiwać ludzi, dla których pracujemy - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d42zf3l

Błędem PiS było to, że przestał mówić o potrzebie zmiany postaw społecznych, o rewolucji moralnej, a zaczął wszystko sprowadzać do walki partyjnej. Ale po rewolucji złości czas na kontrrewolucję odpowiedzialności.

Były marszałek Sejmu, polityk prawicy twierdzi, że jeżeli w społeczeństwie istnieje ograniczone zapotrzebowanie na uczciwą politykę, to trzeba pracować nad tym, by te nastroje się zmieniły. Uważa, że wszyscy chcemy polityków uczciwych, ale w życiu wygląda to różnie, tak jak z nepotyzmem. - Każdy jest mu przeciwny, ale wielu uważa, że dotyczy to "polityków", a nie ich kuzyna - podsumowuje.

- Elastycznym trzeba być w stosunku do własnych ambicji, nie do zasad. Niestety, jest odwrotnie: politycy śmiertelnie poważnie traktują swoje posady, a lekko zasady. Z tego powodu dwie największe partie nie potrafią znaleźć płaszczyzny spokojnej rozmowy o najważniejszych kwestiach - uważa Jurek.

Kiedyś będąc marszałkiem Sejmu, nagle znalazł się na aucie. Jego partia dziś nie zarejestrowała ogólnopolskiej listy.

Przeczytaj też: Zdecydujemy w referendum o prawach obyczajowych

d42zf3l

Podziel się opinią

Share

d42zf3l

d42zf3l
Więcej tematów