Trwa ładowanie...

"Tłit". Janusz Cieszyński gościem programu

Marek Kacprzak zaprasza na program "Tłit". Od poniedziałku do piątku o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gościem programu jest wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Share
d2fbw0k

Wiceminister zdrowia skomentował w programie "Tłit" doniesienia związane z zakupem przez Polskę respiratorów. Posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba po kontroli w resorcie mówili o łącznej kwocie 370 mln zł, za które miały zostać kupione maszyny.

Janusz Cieszyński powiedział, że kwota ta nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. - Ci panowie przychodzą do ministerstwa, otrzymują dokumenty i kiedy tylko włączą się kamery, zaczynają kłamać - ocenił wiceszef resortu zdrowia. Janusz Cieszyński powiedział, że obecnie kontrahent wywiązał się z dostarczenia 200 respiratorów, a za brak pozostałych będzie musiał zapłacić. - Zwrócił już 14 mln euro zaliczki, zostało jeszcze 12 mln wraz z odsetkami i karami umownymi - precyzował wiceminister.

Druga fala koronawirusa już w Polsce? Janusz Cieszyński komentuje

Druga fala koronawirusa już w Polsce? Wiceminister zdrowia powiedział w programie "Tłit", że to określenie to "obrazowe określenie sytuacji", które jego zdaniem nie jest uzasadnione. - Nie ma powodów, żeby mówić o drugiej fazie epidemii. Wzrost zachorowań, który mamy, sytuuje nas na odległym miejscu w Europie, jeśli chodzi o statystyki - powiedział Janusz Cieszyński.

d2fbw0k

Jego zdaniem fakt, że Polska znajduje się w piątej dziesiątce pod względem liczby ofiar koronawirusa na milion osób, świadczy, że władze dobrze radzą sobie z epidemią. - Każdy wzrost liczby zakażeń jest powodem do tego, by wyciągnąć wnioski. Jestem przekonany, że informacje, które docierają do Polaków, będą wpływały na zmianę ich zachowań - podkreślił wiceminister zdrowia.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl"

d2fbw0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fbw0k
d2fbw0k
Więcej tematów