Trwa ładowanie...
d3pmo7f
grupa
06-02-2003 07:14

The Doors spierają się o prawa do zespołu

John Densmore, perkusista kultowej grupy z lat 60. The Doors założył sprawę sądową przeciw byłym kolegom z zespołu. Chce, aby zabroniono im koncertować bez niego - podała agencja Associated Press.

d3pmo7f
d3pmo7f
Grób Morrisona w Paryżu (AFP)
Źródło: Grób Morrisona w Paryżu (AFP)

Densmore żąda, aby dwaj pozostali członkowie The Doors: klawiszowiec Ray Manzarek oraz gitarzysta Robby Krieger przestali występować pod nazwą ich dawnego zespołu. Oczekuje także, że obaj muzycy wypłacą mu jego udział w zyskach z koncertów, jakie już zagrali pod szyldem The Doors.

Manzarek i Krieger reaktywowali The Doors pod koniec ubiegłego roku. Grupę wzmocnili Ian Astbury, wokalista The Cult oraz Stewart Copeland, były perkusista The Police. Grupa miała na najbliższy piątek zaplanowany występ w Los Angeles.

The Doors byli jednym z najwybitniejszych przedstawicieli psychodelicznego rocka lat 60. Założycielem i liderem grupy był wokalista Jim Morrison, który zmarł 3 lipca w 1971 roku z powodu przedawkowania narkotyków. Największe przeboje zespołu to: "Raiders on the Storm", "People Are Strange", "Hello, I Love You", "Light My Fire".

d3pmo7f

Zespół ma opinię kultowego. Tę legendę stworzył przede wszystkim Morrison - niepokorny buntownik, kontestator i poeta. Jego kult sięgnął zenitu w roku 1991, gdy do kin wszedł film Oliviera Stone`a pt. "The Doors".

Po śmierci Morrisona grupa przez dwa lata kontynuowała karierę. Wokalistą był wtedy Manzarek.

Jak napisał Densmore w pozwie sądowym, po ostatecznym rozwiązaniu zespołu muzycy uzgodnili, że nazwa grupy nie będzie używana, jeśli nie wystąpią pod nią wszyscy trzej członkowie. Poza tym wszelkie zyski z muzyki sygnowanej nazwą The Doors miały być dzielone na trzy równe części.

Zarówno Manzarek jak Krieger byli w środę nieuchwytni i nie można ich było poprosić o komentarz do zarzutów Densmore`a. (mp)

d3pmo7f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pmo7f
Więcej tematów