Trwa ładowanie...
d23ncii
d23ncii

Tajfun Megi pustoszy Filipiny

Wyjątkowo silny tropikalny tajfun Megi dotarł w poniedziałek do północnych wybrzeży Filipin w rejonie prowincji Isabela, atakując ląd intensywnymi opadami deszczu i olbrzymimi falami. W kilku miejscach doszło do obsunięć mas ziemi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d23ncii

Megi oceniany jest jako najsilniejszy tajfun, jaki nawiedził Filipiny w ostatnich 4 latach. Ok. 3 tysięcy ludzi na północy wyspy Luzon uciekło przed atakiem żywiołu w głąb lądu, lub zostało ewakuowanych. Szybkość wiatru dochodzi do 225 km/godz, a w porywach do 260 km/godz.

Zamknięto szkoły i urzędy a rolników i mieszkańców ostrzeżono, że niezwykle silny wiatr i potoki wody mogą wyrządzić znaczne szkody na polach i plantacjach ryżu a także niszczyć słabsze budynki, sieci energetyczne i blokować szlaki komunikacyjne.

Statki i łodzie rybackie schroniły się w portach, odwołano też część połączeń lotniczych. Zmobilizowano tysiące rezerwistów i ochotników do usuwania zniszczeń wyrządzonych przez żywioł.

d23ncii

Według prognoz, tajfun nie powinien osiągnąć stolicy kraju Manili, metropolii zamieszkałej przez 12 mln ludzi. Gdyby do tego doszło, zniszczenia mogłyby być katastrofalne.

Według Chińskiej służby meteorologicznej Megi będzie prawdopodobnie najsilniejszym tajfunem tegorocznego sezonu.

d23ncii

Podziel się opinią

Share

d23ncii

d23ncii
Więcej tematów