Trwa ładowanie...
d1lwszo
05-10-2004 06:05

Tajemnice prezesa Kolmexu

Jan Błaszczuk, prezes Kolmexu, pod drzwiami
którego 29 września eksplodował ładunek wybuchowy, od lat budzi
zainteresowanie Centralnego Biura Śledczego, Agencji
Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratury - donosi "Życie".

d1lwszo
d1lwszo

Jak ustaliło "Życie", jego powiązania prowadzą nie tylko do kontrowersyjnych polityków czy biznesmenów (jak były sekretarz stanu w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą Jan Chaładaj czy rosyjski biznesmen z paszportem państwa Belize Siergiej Gawriłow), ale też do plejady czołowych polskich gangsterów.

Według Centralnego Biura Śledczego, do grona jego znajomych zaliczają się m.in. Janusz T., pseudonim "Krakowiak", jeden z bossów gangu pruszkowskiego, i Krzysztof K., pseudonim "Nastek", inny członek tego gangu i zarazem dobry znajomy zastrzelonego ministra sportu Jacka Dębskiego.

"Niebezpieczne związki" prezesa Kolmexu interesują Centralne Biuro Śledcze i Agencje Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które w różnych częściach kraju prowadzą śledztwa związane z działalnością Jana Błaszczuka. Według uzyskanych przez nas informacji, przykładem interesów, które niczym w soczewce ilustrują sposób działania niektórych firm powiązanych z szefem Kolmexu, jest wirtualny handel nieruchomościami - czytamy.

"Życie" podaje też, że działalnością szefa Kolmexu interesuje się także Najwyższa Izba Kontroli. Według NIK, z grupy inwestycyjnej, do której należy Kolmex, wyprowadzono 272 mln złltych - napisano.

d1lwszo

Sam prezes Kolmeksu ze wszystkich opresji wychodzi obronną ręką. - Nie bez wpływu jest, że zawsze, gdy wokół Jana Błaszczuka zaczyna robić się gorąco, w siedzibach związanych z nim firm, dochodzi do włamań, w wyniku których giną dokumenty spółek - mówi nasz informator - pisze "Życie".

Według niego, takich włamań było w ostatnich latach co najmniej kilka. Ogołocone z dokumentów firmy są praktycznie niekontrolowalne. Według tych samych źródeł, przyczyną tajemniczej eksplozji w siedzibie Kolmeksu niekoniecznie muszą być, jak wskazują dotychczasowe poszlaki, porachunki w interesach. (PAP) Życie - Tajemnice prezesa Kolmeksu

d1lwszo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lwszo
Więcej tematów