Trwa ładowanie...
d4lvz4h

Ta partia ma bronić praw wierzących

Katoliccy konserwatyści planują powołać ruch Błękitna Polska. Ma stać się partią polityczną broniącą praw wierzących - informuje "Rzeczpospolita".

Share
d4lvz4h

Jak pisze "Rz" na swojej stronie internetowej, w kwietniu w Warszawie osoby związane z organizacjami i środowiskami katolickimi organizują Zjazd Katolickiej Polski. Będą na nim chciały powołać ruch społeczny Błękitna Polska. Błękit jako kolor maryjny ma symbolizować jego zawierzenie opiece Maryi.

Początkowo ruch ma działać na zasadzie stowarzyszeń lokalnych, ale przed wyborami w 2014 r. ma się przekształcić w partię polityczną. - Ruch nie będzie dublował apostolskiej misji Kościoła. Ma realizować wyłącznie cele polityczne - zaznacza Krzysztof Zagozda, prezes katolickiego stowarzyszenia Unum Principium.

Na zjeździe ma być ogłoszony obywatelski projekt ustawy o ochronie religii katolickiej oparty m.in. na przepisach z II RP nakładających sankcje karne za znieważenie symboli narodowych i katolickich.

- Prawa katolików w ostatnim czasie rzeczywiście są lekceważone i łamane, ale nie wiem, czy ich obrona wymaga powoływania osobnego ruchu - mówi "Rzeczpospolitej" posłanka PiS Anna Sobecka. Ona, podobnie jak byli posłowie LPR Zygmunt Wrzodak i Mirosław Orzechowski oraz m.in. członkowie środowisk katolickich konserwatystów i tradycjonalistów, działacze ruchów obrony życia, została zaproszona na zjazd.

d4lvz4h

Podziel się opinią

Share
d4lvz4h
d4lvz4h
Więcej tematów