Trwa ładowanie...
devgkye
poezja
02-12-2005 14:05

Szymborska znika z półek

Z półek w księgarniach znikła już prawie najnowsza
książka Wisławy Szymborskiej. W dwa dni
sprzedano w całej Polsce około 20 tysięcy egzemplarzy tomiku
poetyckiego "Dwukropek" - poinformował wydawca.

Share
devgkye

Książki Szymborskiej sprzedają się najlepiej spośród wszystkich poetów. Jej tomiki są ogromnie popularne wśród czytelników. Planujemy już dodruk "Dwukropka" - podkreśla Krystyna Krynicka z Wydawnictwa a5.

Sprzedaż tomiku Szymborskiej jest trzy razy większa niż bestsellera ostatniego miesiąca "Najstarszego" Christophera Paoliniego - poinformował Piotr Sieracki z księgarni "Matras" w Katowicach.

"Dwukropek", zbiór 17 wierszy Szymborskiej, trafił do księgarń w całej Polsce w środę. Poprzedni jej tom "Rymowanki dla dużych dzieci" ukazał się trzy lata temu w nakładzie ponad 60 tysięcy egzemplarzy i również był ogromnie popularny.

Spotkanie z Wisławą Szymborską poświęcone jej twórczości odbędzie się 17 grudnia w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Wisława Szymborska (ur.1923) jest jedną z najwybitniejszych współczesnych poetek i felietonistką. W 1996 roku otrzymała Nagrodę Nobla za: "poezję, która z ironiczną precyzją odsłania prawa biologii i działania historii we fragmentach ludzkiej rzeczywistości".

O tomiku "Dwukropek" czytaj w serwisie książki.wp.pl

devgkye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
devgkye
devgkye
Więcej tematów