Trwa ładowanie...
d2yj6ov

Sytuacja materialna Polaków - sondaż CBOS

Z najnowszego badania CBOS wynika, że większość Polaków (57%) ocenia swoją sytuację materialną jako średnią - starcza im na co dzień, ale muszą oszczędzać na poważniejsze zakupy. Dodatkowo dwie piąte Polaków deklaruje poczucie zagrożenia biedą.

d2yj6ov

Co czwarty badany deklaruje, że jego rodzina żyje skromnie, co oznacza, że na co dzień musi bardzo oszczędnie gospodarować pieniędzmi. Nieliczni ankietowani (3%), określają życie swojej rodziny jako bardzo biedne i przyznają, że nie starcza im na zaspokajanie podstawowych potrzeb.

Jedynie 15% Polaków ma większą swobodę w gospodarowaniu pieniędzmi twierdząc, że żyje im się dobrze i starcza im na wiele bez specjalnego oszczędzania.

Obecnie poczucie zagrożenia biedą deklaruje dwie piąte dorosłych Polaków, w tym 33% sądzi, że jakoś sobie poradzi, a co dwunasty odczuwa bezradność w zetknięciu z tym problemem.

Dwie piąte badanych nie obawia się biedy, chociaż martwi się, że ich sytuacja materialna może się pogorszyć. Jedynie co piąty ankietowany jest spokojny, że finansowo da sobie radę.

Badanie przeprowadzono w dniach 8-14 marca na grupie 1015 osób.

d2yj6ov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yj6ov
Więcej tematów