WP
WP

Symonides - Głównym Konserwatorem Przyrody

Profesor Ewa Symonides z Uniwersytetu Warszawskiego, była przewodnicząca Państwowej Rady Ochrony Przyrody zostanie Głównym Konserwatorem Przyrody - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w kierownictwie resortu środowiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Według informacji uzyskanych przez PAP minister Stanisław Żelichowski wysłał już do premiera wniosek o mianowanie Symonides na stanowisko wiceministra podsekretarza stanu w resorcie środowiska.

Prof. Symonides jest ekologiem, profesorem zwyczajnym i doktorem habilitowanym. Specjalizuje się w ekologii roślin. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim, jest kierownikiem Zakładu Ekologii Roślin i Ochrony Przyrody w Instytucie Botaniki Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1996-2000 była członkiem Senatu Uniwersytetu Warszawskiego i dziekanem Wydziału Biologii UW. Dzięki jej staraniom powstał nowy budynek wydziału.

Była członkiem Zespołu Nauk Biologicznych, Nauk o Ziemi i Ochrony Środowiska Komitetu Badań Naukowych.

WP

Była wiceprzewodniczącą komitetu sterującego Fundusz na Rzecz Globalnego Środowiska GEF (Global Environmental Facility) Programu Środowiska Narodów Zjednoczonych (United Nations Environment Programme). Pracuje też w prywatnych szkołach wyższych, m.in. na Wydziale Ochrony Środowiska Wyższej Szkoły Humanistycznej w Ciechanowie.(aka)

Polub WP Wiadomości
WP
WP