Trwa ładowanie...

Święto Saskiej Kępy 2015

Wiadomo już, że 23 maja 2015 roku odbędzie się kolejna, dziesiąta edycja święta Saskiej Kępy. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Na Francuskiej...". To właśnie na tej ulicy i wokół niej odbywać się będą imprezy związane z wydarzeniem. Święto ma klimatem nawiązywać do lat 60. XX wieku i ulicy Francuskiej z piosenki Reny Rolskiej.

Share
Święto Saskiej Kępy 2015
Źródło: WawaLove.pl
d4414f1

Część wydarzeń będzie też miała miejsce na ulicy Paryskiej. Od ronda Waszyngtona do PROMU Kultury Saska Kępa powstaną sceny i stoiska. Jak co roku, także i w maju spodziewać się możemy sporej ilości koncertów, wystaw, warsztatów i stoisk z rękodziełem. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, w godzinach od 10:00 do 14:00. Dla nich przygotowano gry i zabawy w dawnym Ogródku Jordanowskim.

Atrakcje dla dorosłych wystartują o godzinie 14:00. Organizatorzy planują w tym roku powrót do pomysłu Koncertu Galowego, który miałby rozpocząć się o godzinie 19.00.

Wstęp na większość wydarzeń jest darmowy. Wciąż trwają zgłoszenia wystawców i artystów do udziału w wydarzeniu.

d4414f1

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cpk.art.pl.

Święto Saskiej Kępy odbywa się nieprzerwanie od 2006 roku. Pierwsza edycja imprezy była hołdem dla jej nieformalnej patronki - Agnieszki Osieckiej. Dlatego wszystkie najważniejsze koncerty nawiązywały do jej twórczości. Wydarzenie stworzono głównie z myślą o mieszkańcach dzielnicy, jednak z roku na rok zyskiwało ono coraz większy rozgłos, by w końcu zyskać miano jednej z najważniejszych cyklicznych imprez stolicy.

d4414f1

Podziel się opinią

Share
d4414f1
d4414f1
Więcej tematów