Trwa ładowanie...
d11wv4h
d11wv4h

Świat ubiera się w Internecie

Przebojem internetowego handlu na świecie nie jest już elektronika, ale odzież. Na jej zakupy klienci e-sklepów wydają obecnie najwięcej. Ekspansję w sieci planują już polscy producenci ubrań - pisze "Rzeczpospolita".
Share
d11wv4h

Na odzież w e-sklepach wydano w ub. roku na świecie 18,3 mld dolarów, podczas gdy na komputery i programy - 17,2 mld USD. Specjaliści zapowiadają, że jeszcze w tym roku co dziesiąty dolar wydany na kupno odzieży trafi do amerykańskich sklepów internetowych. A przychody e-sklepów z handlu ubraniami sięgną 22 mld dolarów.

W Polsce także zaczyna być widoczne zainteresowanie zakupami odzieży przez Internet. W naszym kraju działa już 230 e-sklepów z ubraniami, z tym że na ogół są to placówki niewielkie, a połowa z nich handluje bielizną. Na razie trudno jeszcze znaleźć witryny znanych polskich producentów odzieży, ale i tu sytuacja zmienia się na korzyść.

O ile jeszcze przed dwoma laty 6,62% internautów w Polsce deklarowało zakup odzieży i obuwia przez Internet, o tyle w roku minionym ten odsetek wzrósł do 12,39%. Więcej osób (14,23%) kupowało w Internecie tylko książki, filmy i płyty - podaje "Rzeczpospolita".

d11wv4h

Podziel się opinią

Share
d11wv4h
d11wv4h
Więcej tematów