Trwa ładowanie...
d42pyuy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Superwiktor, kardynał Stanisław Dziwisz

Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz został laureatem telewizyjnej nagrody Superwiktora Specjalnego w plebiscycie Wiktory 2008. Informację o przyznaniu
nagrody przekazał kardynałowi prokurent zarządu TVP SA, Paweł Paluch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Superwiktor, kardynał Stanisław Dziwisz
(PAP)
d42pyuy

Jak napisano w uzasadnieniu nagrody, przyznawane od 1985 roku Wiktory, uznawane za najbardziej prestiżową nagrodę telewizyjną w Polsce, służą uhonorowaniu wybitnych postaci, które dzięki swoim umiejętnościom, osobowości, wiedzy zapisały się w pamięci telewidzów.

"Z pewnością nie wyczerpują one honorów, którymi widzowie pragnęliby docenić waszą eminencję, niemniej proszę przyjąć choć takie symboliczne wyrazy szacunku i uznania telewidzów" - zaznaczył przedstawiciel TVP. Dodał, że przyznanie nagrody zbiegło się z emisją w TVP filmu "Świadectwo" z udziałem kardynała Dziwsza, który w Wielkim Tygodniu obejrzało w sumie 11,5 mln widzów.

Kardynał Dziwisz przyznał, że jest ogromnie zaskoczony wiadomością o otrzymaniu nagrody Superwiktora Specjalnego. - Jestem pasterzem Kościoła, a nie aktorem czy przedstawicielem mediów. Jeśli to miałoby służyć porozumieniu i kontaktowi pasterza i kapłana ze społeczeństwem, któremu chce służyć, to gotów jestem przyjąć to wyróżnienie - dodał metropolita krakowski.

d42pyuy

Jak zaznaczył, telewizja jest potężnym środkiem dotarcia do ludzi, z którego chce korzystać także Kościół. - Telewizja powinna być bezstronna, obiektywna i służyć wszystkim. W środkach przekazu nie można pomijać życia religijnego - mówił kardynał Dziwisz.

Metropolita krakowski został zaproszony na uroczystość wręczenia Wiktorów 2008, która odbędzie się 11 maja w Warszawie.

Wiktory są nagrodami Akademii Telewizyjnej przyznawanymi od 1985 roku. Laureatów wybiera akademia złożona z ponad stu dotychczasowych zdobywców nagrody. Do tej pory jedynym duchownym wyróżnionym Superwiktorem był w 1989 roku papież Jan Paweł II.

d42pyuy

Podziel się opinią

Share

d42pyuy

d42pyuy
Więcej tematów