Trwa ładowanie...
dii15x7
Puls BiznesuZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Studenci przywiozą wiedzę do kraju

Zdobyć wykształcenie za granicą i wrócić do Polski - to cel zdecydowanej większości naszych studentów w Wielkiej Brytanii, jeśli w ojczyźnie dostaną możliwość rozwoju, pisze "Puls Biznesu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Studenci przywiozą wiedzę do kraju
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
dii15x7

Gazeta powołuje się na badania firmy doradczej Boston Consulting Group, która prześwietliła studentów uczestniczących w tegorocznym Polish Economic Forum w London School of Economics.

Wyniki wyglądają bardzo obiecująco. Zdecydowana większość studiujących w Wielkiej Brytanii (77 proc.) chce wrócić do kraju w perspektywie od czterech do siedmiu lat i tu podjąć pracę. Większość nie zamierza wprawdzie pracować w Polsce zaraz po ukończeniu studiów, ale odsetek studentów, którzy mają taki zamiar, jest znaczący - aż 42 proc. (przed rokiem - 37 proc.) jest gotowych wrócić zaraz po odebraniu dyplomu.

Co ciekawe, wcale nie chodzi im o duże pieniądze. Stawiają jeden warunek: przyjadą, jeśli na widoku będą mieli atrakcyjną ofertę polskich pracodawców. Chcą wkładu w ciekawe projekty, a nie stażowania.

dii15x7

Podziel się opinią

Share

dii15x7

dii15x7
Więcej tematów