Trwa ładowanie...
d1hsi8r
d1hsi8r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Strzelanina w Kolorado

Uzbrojony mężczyzna otworzył ogień w klinice planowania rodziny w Colorado Springs w stanie Kolorado; doszło do wymiany ognia z policją. W wyniku piątkowego zdarzenia zmarły trzy osoby, a dziewięć zostało rannych. Sprawcę zatrzymano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1hsi8r

Ostatni bilans tragedii mówił o jednym zmarłym funkcjonariuszu. Jednak lokalne władze poinformowały, że kolejne dwie osoby zmarły w szpitalu w wyniku odniesionych podczas strzelaniny ran.

Pozostałe dziewięć osób wciąż jest w szpitalu, "są w dobrym stanie" - powiedziała rzeczniczka policji w Colorado Springs Catherine Buckley.

d1hsi8r

Napastnik, którego tożsamości nie ujawniono, został zatrzymany przez policję - poinformowały lokalne władze. Funkcjonariusze jednak wciąż badają, czy w budynku nie pozostały materiały wybuchowe.

Ze źródeł policyjnych wynika, że interwencja funkcjonariuszy trwała kilka godzin. Na początku informowano, że policjanci ok. południa czasu lokalnego (godz. 20 czasu polskiego) odpowiedzieli ogniem na atak napastnika w klinice i opanowali sytuację.

Jednak parę godzin później podano do wiadomości, że po kilkugodzinnej strzelaninie napastnik wciąż jest poszukiwany.

Później - jak poinformowała rzeczniczka policji z Colorado Springs Catherine Buckley - funkcjonariusze znaleźli mężczyznę w budynku ośrodka. Cała akcja zakończyła się przed północą czasu polskiego.

d1hsi8r

Na razie nie wiadomo, czy napastnik miał jakikolwiek związek z organizacją Planned Parenthood (ang. zaplanowane rodzicielstwo), która prowadzi klinikę.

Ośrodki planowania rodziny, gdzie przeprowadza się aborcje, są w Stanach Zjednoczonych częstym celem gróźb i ataków ze strony radykalnych przeciwników aborcji - pisze AFP.

d1hsi8r

Zobacz również: Strzelanina w Saint-Denis w Paryżu

d1hsi8r

Podziel się opinią

Share

d1hsi8r

d1hsi8r
Więcej tematów