Trwa ładowanie...
d484fv9

Straw i Powell o więzionych talibach

Baza Guantanamo (AFP)
Wielka Brytania zaprotestowała przeciwko złemu traktowaniu jeńców talibańskich i byłych członków al-Qaedy w amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie. Wtorkowy Times donosi, że brytyjski minister spraw zagranicznych Jack Straw telefonował w tej sprawie do amerykańskiego sekretarza stanu Colina Powella.

Share
d484fv9

Wśród więźniów, którzy znajdują się w amerykańskiej bazie Guantanamo, jest trzech obywateli brytyjskich. Szef brytyjskiej dyplomacji zaalarmowany informacjami o złym traktowaniu jeńców postanowił zadzwonić do Powella, by podkreślić, że jeńcy muszą być traktowani zgodnie z międzynarodowymi normami. Są oni przetrzymywani w małych klatkach, które nie są chronione od deszczu. Przeciwko takiemu traktowaniu więźniów zaprotestowały też organizacje międzynarodowe.

Rozmowa Strawa z Powellem w tej sprawie była bardzo szczera - twierdzi gazeta powołując się na MSZ.

W poniedziałek Wielka Brytania uzyskała pozwolenie na wizytę swojego dyplomaty w amerykańskiej bazie i na rozmowę z jednym z obywateli brytyjskich. Był on w grupie pierwszych 20 więźniów przewiezionych do amerykańskiej bazy na Kubie kilka dni temu. (mag)

d484fv9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d484fv9
d484fv9
Więcej tematów