Trwa ładowanie...
d2gn0up

Strategiczna współpraca Optimusa i Compaq Computer

Firmy komputerowe Optimus SA i Compaq Computer Sp. z o.o podpisały list intencyjny o ścisłej współpracy strategicznej dotyczącej m.in. wspólnego prowadzenia dużych projektów i przedsięwzięć informatycznych w Polsce - poinformował Optimus w środę.

d2gn0up
d2gn0up

Podpisany list intencyjny dotyczy współpracy między Optimusem i Compaq Computer w zakresie dystrybucji produktów i technologii firmy Compaq poprzez kanały sprzedaży Optimusa na polskim rynku, obsługi serwisowej sprzętu oraz jego instalacji.

Współpraca między Optimusem i polskim oddziałem Compaq ma dotyczyć również inwestycji kapitałowych Compaq Computer w powołanej przez Optimus spółce Xtrade. Spółka ta zajmuje się m.in. transakcjami elektronicznymi B2B (business to business).

Alians strategiczny obu firm wynika z synergii silnych stron partnerów - wiodącej pozycji Compaq na rynku dużych przedsiębiorstw oraz dominującej pozycji Optimusa na rynku małych i średnich przedsiębiorstw - czytamy w komunikacie.

Dzięki współpracy z polskim oddziałem Compaq, Optimus skorzysta z technologii Compaq w realizowanych przez siebie projektach. Z kolei Optimus udostępni swoją infrastrukturę do realizacji kontraktów prowadzonych przez Compaq Polska.

Optimus SA na koniec ub.r. uzyskał 7,4 mln zł straty netto wobec 2,5 mln zł zysku netto w 1999 roku. W 2000 roku o prawie 3% wzrosły przychody Optimusa ze sprzedaży. Wyniosły one 667,8 mln zł wobec 650,2 mln zł po dwunastu miesiącach 1999 roku. (an)

d2gn0up
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gn0up
Więcej tematów