Trwa ładowanie...

Strachy na lachy 2012

Zanurzyć się w hedonizmie, wyjechać w podróż dookoła świata czy jak najlepiej wykonywać dotychczasowe obowiązki? To dylematy 13% Polaków, którzy, jak wynika z międzynarodowych badań, wierzą, że w tym roku nadejdzie koniec świata - donosi "Metro".

Strachy na lachy 2012Źródło: Thinkstockphotos
d2udjss
d2udjss

Międzynarodowa firma Ipsos Global przepytała mieszkańców ponad 20 krajów świata, by poznać ich stosunek do teorii, zgodnie z którą wysokorozwinięta cywilizacja Majów przewidziała, że koniec świata nastąpi w 2012 r., a niektórzy uważają, że wskazali nawet, iż dojdzie do tego 21 grudnia.

Według Ipsosa 10% mieszkańców Ziemi wierzy w nadejście końca świata w tym roku, a 8% odczuwa z tego powodu strach. W Polsce końca świata boi się 13% osób - jesteśmy pod tym względem w ścisłej czołówce.

Według prof. Krzysztofa Łęckiego, psychologa społecznego z Uniwersytetu Śląskiego, rosnąca wiara w teorię związaną z końcem świata A.D. 2012 to po części efekt obecnego kryzysu gospodarczego.

- Wiele osób już dziś przeżywa osobiste końce świata, tracą pracę, innych na coraz mniej stać. Podchwytują więc teorię Majów i szukają pocieszenia, że świat skończy się nie tylko dla nich, ale też dla innych - mówi prof. Łęcki.

d2udjss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2udjss
Więcej tematów