Trwa ładowanie...
ycipk-yglumb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Start Discovery odroczony

Planowany na środę start wahadłowca Discovery do lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) został odroczony ze względu na problem z zapasowym komputerem kontrolującym pracę głównych silników - poinformowała we wtorek agencja NASA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykański wahadłowiec kosmiczny Discovery.
Amerykański wahadłowiec kosmiczny Discovery. (PAP/EPA, Fot: Gary I. Rothstein)
ycipk-yglumb

Nowego terminu startu jeszcze nie wyznaczono. Być może nastąpi on w czwartek, ale prognozy meteorologiczne na ten dzień nie są dobre.

Szanse na pomyślny start są o wiele lepsze w piątek. Mówi się też o niedzieli lub najdalej poniedziałku. W przeciwnym razie misję trzeba będzie odroczyć do grudnia.

Wahadłowiec ma dostarczyć na stację m. in. części zamienne i prototyp przypominającego człowieka robota, nazwanego Robonaut 2, który ma pomagać załodze w pracach przy obsłudze i konserwacji urządzeń stacji.

ycipk-yglumb

Będzie to 39 i ostatnia misja Discovery. Pozostałe dwa wahadłowce wykonają jeszcze jeden lub dwa loty przed ostatecznym wycofaniem całej floty z eksploatacji, co ma nastąpić w roku 2011.

Agencja NASA ma przyspieszyć prace nad pojazdem kosmicznym, który będzie mógł odbywać loty załogowe w dalsze rejony przestrzeni kosmicznej.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-yglumb

ycipk-yglumb
ycipk-yglumb