Trwa ładowanie...
d26r8rq
d26r8rq
inspekcja pracy

Sprostowanie

Informuję, że opublikowany w dniu 25 września 2019 r. na portalu Wirtualna Polska artykuł Tomasza Molga "Arcybiskup Marek Jędraszewski zwolnił pracownice. Ruszyło dochodzenie inspekcji pracy" zawiera nieprawdziwe treści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d26r8rq

1. Nieprawdą jest stwierdzenie (w tytule i wprowadzeniu do artykułu): Inspekcja Pracy prowadzi już dochodzenie w sprawie zwolnienia pracownic biura prasowego archidiecezji krakowskiej.", gdyż w rzeczywistości czynności kontrolne przez państwowa Inspekcje pracy w Biurze Prasowym Archidiecezji Krakowskiej w dniu 23.09.2019 r. nie rozpoczęły się i nie były prowadzone.

2. Nieprawdziwa jest informacja dotyczące wypowiedzi nadinspektora PIP Artura Samka o treści: "prowadzimy już dochodzenie pod kątem ewentualnego wykroczenia pracodawcy. Skupiamy się na wątku korzystania przez kurię umów cywilnoprawnych, w sytuacji, kiedy pracownicy mogliby być zatrudnieni na umowę o pracę - powiedział WP Artur Samek, nadinspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Krakowie."
Nadinspektor nie mógł udzielić takich informacji, ponieważ czynności kontrolne w dniu 23.09.2019 w tym podmiocie nie zostały przez PIP podjęte, dlatego nie mogło dojść do stwierdzenia ewentualnych nieprawidłowości, ani tym bardziej wszęcia postępowania wykroczeniowego.

3. Nieprawdą jest kolejna cytowana przez autora artykułu wypowiedź nadinspektora PIP Artura Samka: "(...) Natomiast z własnej inicjatywy zajmujemy się sprawą stosowanej formy zatrudnienia w archidiecezji - mówi dalej nadinspektor Artur Samek." Stosowana forma zatrudnienia w Biurze Prasowym Kurii Archidiecezji Krakowskiej nie była przedmiotem kontroli w dniu 23.09.2019.

Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy ds. Prawno-Organizacyjnych mgr. Anna Szczapa

d26r8rq

Podziel się opinią

Share

d26r8rq

d26r8rq
Więcej tematów