Trwa ładowanie...
d2bfyix
Sprawca strzelaniny w Czechach popełnił samobójstwo
x-news/TVN 24

Sprawca strzelaniny w Czechach popełnił samobójstwo

Czeska policja wzięła szturmem dom mężczyzny, który zabił osiem osób w restauracji w mieście Uhersky Brod. Policjanci chcieli sprawdzić, czy nie ma tam broni. Żona zabójcy zabarykadowała się jednak w budynku i gdy odmówiła wpuszczenia funkcjonariuszy, ci przystąpili do szturmu zakończonego wejściem do domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2bfyix

Kobietę, która najpewniej cierpi na zaburzenia psychiczne, zabrała karetka pogotowia.

Wtargnął do lokalu i zaczął strzelać

d2bfyix

Do ataku doszło w restauracji Drużba w Uherskim Brodzie, w porze obiadowej, kiedy przebywało tam najwięcej osób. Sprawca wtargnął do lokalu i zaczął strzelać na oślep do przypadkowych osób. Według czeskich mediów, oprócz ośmiorga zabitych, jest także wielu rannych.

Według szefa czeskiego MSW, nie żyje także sprawca zbrodni. Z najnowszy wiadomości wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Wcześniejsze informacje mówiły o tym, że został on zastrzelony przez policję podczas akcji odbijania zakładników.

Media podają też, że mężczyzna miał strzelać z dwóch rodzajów broni.

To atak szaleńca, nie akt terroru

d2bfyix

Na miejsce tragedii udał się czeski minister spraw wewnętrznych wraz z szefem policji. Milan Chovanec poinformował, że "zabójca to nie terrorysta, lecz człowiek niezrównoważony psychicznie".

Czeskie media, powołując się na burmistrza Uherskiego Brodu, podały, że zabójcą był 62-letni lokalny mieszkaniec, który znał restaurację i bywał w niej. - Spekuluje się o tym, że nie był psychicznie zrównoważony. Do restauracji wtargnął w trakcie obiadu - powiedział burmistrz Patrik Kunczar. Dodał, iż według policji sprawca oddał aż 25 strzałów.

- To ogromna tragedia. Największa w historii Czech - powiedział starosta Kunczar. Według ostatnich informacji prokuratora prowadzącego śledztwo, jednym z motywów zabójcy mogła być "kombinacja poważnych osobistych powodów".

Media podały też, że przed wejściem do restauracji napastnik zadzwonił do telewizji Prima na specjalną infolinię kryminalną. Stacja potwierdziła tę informację. - Zadzwonił na numer naszych "Krimi Zprav" - powiedziała rzeczniczka nie ujawniając dalszych szczegółów. Krimi Zpravy (Krymiwiadomości) to blok terenowych informacji na temat przestępstw i wypadków, który telewizja Prima nadaje bezpośrednio po swym wieczornym głównym dzienniku.

d2bfyix

Naoczni świadkowie relacjonowali, że w chwili strzelaniny w restauracji było około 20 klientów. Niektóre schroniły się w toalecie i zostały uwolnione dopiero przez policję.

Na oddział intensywnej terapii szpitala w pobliskim mieście powiatowym Uherske Hradisztie przywieziono postrzeloną kobietę, najprawdopodobniej kelnerkę. Jej stan po operacji klatki piersiowej jest bardzo ciężki.

Źródło: PAP, IAR, WP

d2bfyix

Podziel się opinią

Share
d2bfyix
d2bfyix
Więcej tematów