Trwa ładowanie...

Sprawa Tomasza Komendy. Przesłuchano prokuratora

Śledczy z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu już w 2010 roku był informowany o wątpliwościach co do słuszności skazania Tomasza Komendy - informuje RMF FM. W piątek został przesłuchany w charakterze świadka.

Share
Sprawa Tomasza Komendy. Przesłuchano prokuratora
Źródło: PAP
d27y3ts

Jak podaje RMF FM, prokurator z Wrocławia wielokrotnie miał otrzymywać informacje o nieprawidłowościach od prokuratora Bartosza Biernata, który w latach 2010-2011, wykonywał w sprawie zabójstwa i zgwałcenia 15-latki czynności. Nie zgadzał się z aktem oskarżenia i skazania Komendy.

- Chcieliśmy w tym zakresie uzyskać jak najbardziej precyzyjne informacje i to właśnie na celu miało dzisiejsze przesłuchanie - powiedział w rozmowie z radiem RMF FM rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej Krzysztof Kopania.

Bezzasadny akt oskarżenia?

Komenda został w 2004 roku prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i gwałt. Odsiadywał wyrok w Zakładzie Karnym w Strzelinie. Prokuratura, która w 2017 roku, na wniosek rodziców ofiary, wznowiła postępowanie w sprawie jej śmierci i brutalnego zgwałcenia, uważa, że skierowanie przeciwko Komendzie aktu oskarżenia było bezzasadne.

d27y3ts

15 marca sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolnił Tomasza Komendę z odbywania kary. Prokurator, który zdecydował o zatrzymaniu mężczyzny nie poczuwa się do winy. Sędzia, który go skazywał, mimo niejednoznacznych dowodów, nie miał wątpliwości, że jest winny.

Zobacz także: "Kto nami rządzi?" Sienkiewicz wytyka błędy opozycji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl/RMF FM

d27y3ts

Podziel się opinią

Share
d27y3ts
d27y3ts
Więcej tematów