Trwa ładowanie...
d29zijm

Spis Powszechny bez zakłóceń

We wtorek rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny i Powszechny Spis Rolny. Na razie nie zanotowano żadnych sygnałów o nieprawidłowościach i incydentach, które zakłóciłyby
przeprowadzanie spisu.

d29zijm
d29zijm

Przez 19 dni do wszystkich osób mieszkających w Polsce (także do bezdomnych i cudzoziemców) powinno dotrzeć 172 tysiące rachmistrzów i zadać im szereg pytań. Odpowiedzi dadzą obraz polskiego społeczeństwa.

Rachmistrzowie będą wraz z nami wypełniać formularze spisowe: formularz A dotyczący gospodarstw domowych, rodzin, aktywności ekonomicznej i narodowości oraz formularz M dotyczący migracji. Niektóre, losowo wybrane kobiety zostaną także poproszone o wypełnienie formularza D, dotyczącego dzietności i planów prokreacyjnych. Wypełnienie tego jednego formularza jest dobrowolne; wypełnienie pozostałych jest obowiązkowe.

Wszystkie dane zebrane podczas spisu mają dać obraz polskiego społeczeństwa. W przyszłości posłużą też do opracowywania wielu rządowych programów poświęconych np. wyrównywaniu szans edukacyjnych, mieszkalnictwu, rolnictwu.

O nielekceważenie spisu powszechnego i podawanie rachmistrzom prawdziwych i dokładnych danych apeluje prezydent Aleksander Kwaśniewski. Według niego, podanie fałszywych danych jest jak oszukanie samego siebie.(ck)

d29zijm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29zijm
Więcej tematów