Trwa ładowanie...
dmrzdvx

"Solidarność" bojkotuje łamiących prawo pracy


"Solidarność" będzie nawoływała do bojkotu usług i towarów firm, które łamią prawa pracownicze - zapowiedział w środę w Poznaniu przewodniczący związku Marian Krzaklewski.

Share
dmrzdvx

_ Zaczniemy w najbliższym czasie przygotowywać różnego rodzaju działania przeciwko takim firmom. Będą to pikiety przed ich siedzibami, bojkotowanie towarów i usług tych firm_ - powiedział Krzaklewski, który uczestniczy w zjeździe wielkopolskiej "Solidarności".

Podczas wystąpienia na zjeździe Krzaklewski poinformował o licznych przypadkach zwalniania z pracy działaczy związkowych, którzy są pod szczególną ochroną prawną. Zdaniem Krzaklewskiego wielu pracodawców pozbywa się niewygodnych związkowców, zwalniając ich z pracy niezgodnie z prawem. Według niego dotyczy to około stu osób rocznie.

Dodał, że oprócz bojkotu Solidarność chce podjąć inicjatywę ustawodawczą, poprzez wojewódzkie komisje dialogu społecznego, aby sprawy zwalniana z pracy działaczy związkowych były rozpatrywane w sądach grodzkich w ramach przyspieszonej procedury. Obecnie sprawy te rozpatrują sądy pracy, w których na wyrok często czeka się po kilkanaście miesięcy. (reb)

dmrzdvx

Podziel się opinią

Share
dmrzdvx
dmrzdvx
Więcej tematów