Trwa ładowanie...
d88wv0f
Policja

"Słowacka" grupa przestępcza rozbita

• Zatrzymano trzech Słowaków, winnych kilkunastu włamań
• Mężczyźni odbywali już wcześniej kary więzienia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Słowacka" grupa przestępcza rozbita
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d88wv0f

Rozbito "słowacką" grupę przestępczą, a jej członkom udowodniono dokonanie kilkunastu włamań na terenie Polski.

Trzech Słowaków zatrzymali policjanci z Makowa Podhalańskiego - udało im się złapać ich na gorącym uczynku, gdy próbowali włamać się do sklepu.

Na terenie gminy Zawoja, od stycznia tego roku miały miejsce kradzieże z włamaniem do miejscowych sklepów. Złodzieje wpadli przy ostatniej próbie włamania - jadąc na miejsce, gdzie włączył się alarm, policjanci zatrzymali do kontroli pojazd na słowackich numerach rejestracyjnych, który poruszał się z dużą prędkością. Okazało się, że w aucie znajduje się duża ilość artykułów spożywczych, chemicznych i kasetki z bilonem. W bagażniku znaleziono natomiast łomy, nożyce, kominiarki i rękawiczki. Trzej mężczyźni podróżujący zatrzymanym oplem to obywatele Słowacji.

Ustalono, że mężczyźni odpowiadają nie tylko za usiłowanie włamania do sklepu w Zawoi, ale też za kradzieże na terenie powiatów suskiego, żywieckiego i nowotarskiego - łącznie udowodniono im kilkanaście włamań. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni byli już wcześniej karani - spędzili w słowackim więzieniu od 3,5 do 7 lat.

d88wv0f

Podziel się opinią

Share
d88wv0f
d88wv0f
Więcej tematów