Trwa ładowanie...
d4g9a1x
d4g9a1x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
koalicja

SLD rozczarowany stanowiskiem PSL

Szef klubu parlamentarnego SLD Jerzy Jaskiernia powiedział w sobotę, że prezydium klubu "będzie zachęcać premiera do takich działań, które stworzą odpowiednią większość parlamentarną" potrzebną m.in. do przeprowadzania ustaw w parlamencie". Dodał, że prezydium jest rozczarowane stanowiskiem PSL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4g9a1x

Pytany przez dziennikarzy, czy to znaczy otwarcie negocjacji z innymi siłami politycznymi poza PSL, odparł: "Tak, to oznacza poszukiwanie tego alternatywnego ujęcia".

Jaskiernia podkreślił, że Rada Krajowa SLD w piątek wyraźnie powiedziała, że możliwy jest układ bez PSL. "A skoro tak, jest rzeczą logiczną, że trzeba zbadać, jakie siły w parlamencie, nawet mniejsze, mogą konstruktywnie współdziałać z nami dla przeprowadzenia inicjatyw ustawodawczych i dla budowania strategii przyspieszenia rozwoju kraju"- oświadczył Jaskiernia po sobotnim posiedzeniu prezydium.

Nie chciał powiedzieć, o jakie ugrupowania sejmowe chodzi.

d4g9a1x

Jaskiernia dodał, że prezydium klubu SLD jest rozczarowane piątkowym stanowiskiem klubu parlamentarnego PSL, w którym zabrakło odniesienia do zasadniczej sprawy, jaka stała się przyczyną konfliktu w koalicji. Chodzi o głosowanie ludowców za odrzuceniem rządowego projektu ustawy o winietach.

"Brak tam jakichkolwiek wyrazów ubolewania. PSL przechodzi do porządku dziennego wokół tego incydentu. Nie możemy tego w tej formie aprobować" - powiedział.

W wydanym w piątek oświadczeniu szef klubu PSL Zbigniew Kuźmiuk napisał, że zdaniem ludowców w obecnym parlamencie koalicja SLD- PSL-UP nie ma dobrej alternatywy.

"Warunkiem trwałości koalicji jest rzetelne i solidarne realizowanie porozumienia koalicyjnego. Uważamy, że rząd powinien skuteczniej niż dotychczas bronić narodowych interesów oraz z determinacją rozwiązywać problemy ludzi biednych" - napisał Kuźmiuk. (mk)

d4g9a1x

Podziel się opinią

Share

d4g9a1x

d4g9a1x
Więcej tematów