Trwa ładowanie...

Katowice. Tu w centrum stoi kobieta…

Zazwyczaj kojarzony jest ze smutkiem, bólem i walką…walką o siebie, swoje zdrowie i życie. Odwiedzają go rocznie setki osób, każdy ze swoją historią i myślami. Myślami, które kłębią się w głowie gdy człowiek w milczeniu przemierza samotnie korytarze.

Share
Pokaz mody w szpitalu? Tak, i to jaki wyjątkowy!Pokaz mody w szpitalu? Tak, i to jaki wyjątkowy!Źródło: Pixabay
d3cz6fm

Tak na co dzień wygląda szpitalna rzeczywistość. Rzeczywistość, która dzięki staraniu wielu osób na chwilę zostanie odczarowana. A w jej centrum stanie kobieta…bo to właśnie o niej jest ta historia.

Kobieta, a tak naprawdę kobiety. Kobiety, które się nie poddały i walczą. Walczą z chorobą i nie rzadko z samą sobą. Bo gdy los sprawia, że nowotwór zmienia dotychczasowe życie, zapomina się o własnych potrzebach.

I to właśnie o nich przypomną organizatorzy akcji „Piękna na wiosnę”. 11 czerwca na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kobiety z historią onkologiczną i wolontariuszki na specjalnym wybiegu zaprezentują zaprojektowanie na tę okazję wyjątkowe nakrycia głowy.

Tadeusz Cymański po operacji. Poseł ujawnił stan zdrowia

Pokaz mody w szpitalu? Dlaczego nie! A dlaczego tak? Bo każda z nas jest piękna, bez względu na to w jakim momencie życia się znajduje. Nawet w tak trudnym czasie, jak choroba onkologiczna. Dzisiaj kojarzona wyłącznie ze śmiercią…i utratą kobiecości.

d3cz6fm

W katowickim szpitalu przy Ceglanej codziennie leczonych jest wiele kobiet, dla każdej z nich to trudny czas. Każda taka chwila pozwala, by mogły czuć się inaczej, niż zwykle. A ich kondycja psychiczna i fizyczna uległa poprawie.

Finał akcji, do której włączyli się medycy, pacjentki, instytucje społeczne i miejskie oraz wolontariusze odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca na katowickim Rynku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3cz6fm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cz6fm
Więcej tematów