Trwa ładowanie...

Skorpion ukąsił pasażera samolotu

Skorpion ukąsił Kanadyjczyka, lecącego w klasie biznes samolotem linii United Airlines z Houston w Teksasie do kanadyjskiego Calgary. To kolejna wizerunkowa wpadka linii. Tego samego dnia na pokładzie innego samolotu UA personel wezwał policję do wyprowadzenia z samolotu pasażera, który nie chciał ustąpić legalnie wykupionego lotu pracownikom linii.

Share
Skorpion ukąsił pasażera samolotu
Źródło: PAP/EPA, Fot: KAMIL KRZACZYNSKI
dc05w1o

Mężczyzna opowiadał mediom, że spożywał właśnie posiłek, kiedy "coś" spadło mu na głowę. Wziął to do ręki i zorientował się, że trzyma skorpiona za ogon. Kanadyjczyk odłożył go na talerz, ale potem znów chciał go wziąć do ręki - i wtedy został ukąszony. Strząsnął skorpiona na podłogę, a ktoś z personelu pokładowego nakrył go filiżanką. - Potem wstaliśmy z miejsc i rozdeptaliśmy skorpiona, a personel pokładowy wyrzucił go do toalety - opowiedział.

Po wylądowaniu Kanadyjczyk został przewieziony do szpitala; okazało się, że jego życiu i zdrowiu nic nie grozi. Linie lotnicze zaoferowały odszkodowanie jemu i żonie, która leciała wraz z nim.

dc05w1o

Nie udało się ustalić, skąd skorpion wziął się na pokładzie samolotu. Kanadyjczyk nie zamierza pozywać linii lotniczych. Przypuszcza, że skorpion mógł się ukryć w gitarze jednego z pasażerów, który wracał właśnie z Gwatemali bądź Hondurasu.

Wydarzenia te rozegrały się w niedzielę, tego samego dnia, kiedy linie United Airlines brutalnie potraktowały pasażera, narażając na szwank swój wizerunek.

Wszystkie miejsca w samolocie z Chicago do Louisville w Kentucky były już zajęte, kiedy okazało się, że samolotem tym ma lecieć czterech pracowników United Airlines. Poszukiwania ochotników, którzy zgodziliby się polecieć następnego dnia, nie powiodły się, mimo zachęt finansowych, więc wybrano czworo pasażerów, polecając im zejście z pokładu. Trzy osoby pogodziły się z tą sytuacją, natomiast 69-letni lekarz David Dao, Amerykanin wietnamskiego pochodzenia, odmówił, argumentując, że spieszy się do swoich pacjentów.

Personelowi United Airlines nie trafiło to do przekonania. Wezwano policjantów, którzy siłą wywlekli opierającego się lekarza z samolotu, wybijając mu przy tym dwa zęby i łamiąc nos. Wszystko to nagrali smartfonami inni pasażerowie, nie kryjąc oburzenia. Nagrania natychmiast trafiły do internetu, a stamtąd do stacji telewizyjnych. Świadkowie zajścia zaczęli rozmawiać z mediami.

dc05w1o

Szef United Airlines, Oscar Munoz, który najpierw twierdził, że lekarz "zakłócał spokój i był agresywny", pod wpływem fali oburzenia i krytyki szybko zmienił ton. Oświadczył, że jest mu wstyd, że dr Dao nie ponosi żadnej winy i że nikt nie powinien zostać tak potraktowany. Linie United Airlines zapowiedziały, że wszystkim pasażerom, którzy w niedzielę znajdowali się na pokładzie tamtego samolotu, zwrócone zostaną koszty biletów.

David Dao wynajął już prawników i zapowiada wejście na drogę sądową przeciwko United Airlines i miastu Chicago jako pracodawcy lotniskowej policji, której funkcjonariusze tak brutalnie go potraktowali.

dc05w1o

Podziel się opinią

Share
dc05w1o
dc05w1o
Więcej tematów